Wist je dat gemiddeld 50 kersverse ouders dagelijks te maken krijgen met een veel te vroeg geboren zoon of dochter? Ik schrok hier echt van! Helaas zijn er baby’s die blijvende gevolgen aan hun vroeggeboorte overhouden, variërend van cognitieve problemen tot een fysieke of geestelijke handicap. Er zijn ook baby’s die het door hun vroeggeboorte niet redden en overlijden. Vroeggeboorte is de grootste doodsoorzaak onder kinderen in Nederland. En daar moeten we samen wat aan doen! Lees je mee?

Over Strong Babies
Strong Babies financiert wetenschappelijk onderzoek in de verloskunde en neonatologie. Ze richten zich op een betere opsporing en behandeling van ziekten voor, tijdens en vlak na de geboorte en van aangeboren afwijkingen en daarnaast op het voorkomen van al deze problemen. Strong Babies heeft de ambitie om binnen 10 jaar het percentage vroeggeboorte met 30% terug te brengen. Dat betekent dat duizenden baby’s een gezonde start van hun leven mogen ervaren. Laten we er voor gaan dat dit gaat lukken!
Doe je ook mee met de Strong Babies kerstactie?
Sinds deze week heeft Strong Babies de digitale kerstboom opgezet. Hierin kun je zelf een digitale kerstbal ophangen en Strong Babies steunen met onderzoek naar onder andere vroeggeboortes. Kies zelf hoeveel kerstballen je ophangt. Daarmee bepaal je je eigen bedrag. De kerstballen kun je via iDEAL afrekenen. Door jouw digitale kerstbal kan je Strong Babies helpen onderzoek naar de oorzaken en de preventie van vroeggeboorte in Nederland te financieren. Hang jij deze kerst ook een digitale kerstbal in de kerstboom?
Liever een specifiek project van Strong Babies steunen? Dat kun je doen door te kiezen voor een van de crowdfunding-projecten, zoals het sneller kunnen herkennen van bloedvergiftiging. Kies een project uit en steun het met een eenmalige bijdrage of kies voor een maandelijks bedrag. Jouw bijdrage gaat dan naar het door jou geselecteerde project.
Ik hang in ieder geval deze kerst een kerstbal in de digitale kerstboom van Strong Babies. Hang jij er ook een op?
Liefs,
Linda
Zin in nog meer kerst inspiratie? Dan kun je hier nog even verder lezen.